Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy szukają sposobów, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Tym tokiem myślenia poszła też pewna tiktokerka. Wymyśliła zaskakujący patent, dzięki któremu ogrzanie domu jest możliwe bez kaloryfera. Jak to zrobiła?

Ogrzanie domu bez kaloryfera? To możliwe!

Prognozy są różne – jedne mówią, że będzie mroźnie, a inne, że zima będzie łagodna. Cóż, czas pokaże. Mimo wszystko obecny kryzys grzewczy nie napawa optymizmem. Wszyscy drżą na myśl o rachunkach i kosztach ogrzewania, a zima jeszcze nie nastała. Dlatego wielu stara się znaleźć oszczędności, gdzie tylko to możliwe.

Tym tropem poszła jedna z tiktokerek, która znalazła patent na ogrzanie domu bez potrzeby wykorzystania do tego kaloryfera. Jej pomysł zaskakuje. Kamelemona, bo tak nazywa się dziewczyna, postanowiła wypróbować darmowe ogrzewanie przy użyciu ceramicznej donicy. Chociaż wydaje się to dość dziwne, jak sama tiktokerka wyjaśnia, jest to skuteczne. Doszła do tego metodą prób i błędów. Jednak pojawia się pytanie, w jaki sposób ceramiczna donica wpływa na ogrzanie domu? Jak dowiodła kobieta, może ona pełnić rolę ogrzewacza.

Jak wygląda przygotowanie ogrzewającej konstrukcji Kamelemony? Wydaje się to być dziecinnie proste, ale czy na pewno? Do jej wykonania potrzeba ceramicznej donicy z dziurką w spodzie, świeczek tzw. tealightów oraz podstawki, która pozwoli na przepływ powietrza. Można wykorzystać do tego nakrętki od słoików. Świeczki umieszczamy pod donicą, którą ustawiamy na podstawkach. I gotowe!

@kamelemona

Ten lifehack naprawdę naprawi wam życie i ochroni przed zimnem tak w razie co😉

♬ original sound – kameleMona @insta kamelemona

Test ogrzewaczy w łazience

TikTokerka ustawiła ogrzewacze w łazience, zakręciła kaloryfer i zamknęła drzwi. Przed eksperymentem temperatura w pomieszczeniu wynosiła niecałe 17 stopni. Co się stało później? Po godzinie termometr wskazywał już liczbę wyższą o kilka kresek. Jednak dziewczynę najbardziej zaskoczyło to, co się okazało po upływie czterech godzin. Temperatura z 16,8 stopni wzrosła do 22,5 na plusie! Okazało się, że początkowo dziwny patent, tak naprawdę jest skuteczny! Co więcej można go zastosować i do małych i dużych pomieszczeń. Jest więc szansa na oszczędności w okresie jesienno-zimowym.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: kobieta.wp.plkobieta.interia.pldziendobry.tvn.pl

Fotografie: TikTok.com (miniatura wpisu), Tik tok