Różne źródła podają, że temperatura w mieszkaniu powinna wynosić między 18 a 22°C. Tymczasem minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zaniżyła nieco ten wyznacznik i zasugerowała, że zdrowa temperatura dla organizmu we wspólnych pomieszczeniach zamkniętych wynosi 17 st. Celsjusza. W odpowiedzi na zalecenia „koleżanki”, posłanka Klaudia Jachira pokazała, jaka jest temperatura w sejmie. Jak się zapewne domyślasz, jest „znacznie” wyższa. Czyżby politycy nie dbali o własne zdrowie? A może inaczej – czy ich nie dotyczą zalecenia, które kierowane są przez minister do narodu polskiego?

Diametralny wzrost cen ropy, gazu i węgla

Wojna w Ukrainie to nie tylko dramat milionów Ukraińców, ale także konsekwencje dla ludzi na całym świecie, zwłaszcza w Europie. Szantaż energetyczny sprawił, że na przestrzeni kilku miesięcy doszło do gwałtownego wzrostu cen ropy, gazu, węgla, a przez to również energii czy ogrzewania. W efekcie wielu Polaków zastanawia się, jak przetrwa nadchodzącą zimę. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby ogrzewające dom węglem, gdyż wyraźnie brakuje go na rynku, a jeśli już jest dostępny, to jest horrendalnie drogi. „Czarne złoto” od zeszłego roku podrożało nawet o 300%!

Nic dziwnego, że w dobie kryzysu energetycznego rząd od kilku miesięcy zachęca Polaków do oszczędzania energii. Z pomocą przychodzą rozwiązania rządu. Politycy przegłosowali m.in. ustawę o zamrożeniu cen prądu w nadchodzącym roku w przypadku gospodarstw, które nie przekroczą ustalonych limitów. Niezbędne dokumenty do niższych opłat za prąd należy złożyć w ściśle określonym terminie. Jeśli go przegapisz, zapłacisz więcej!

temperatura w sejmie
Pixabay

Minister klimatu sugeruje Polakom 17 st. Celsjusza w pomieszczeniach

Minister klimatu i środowiska Anna Mucha powiedziała na antenie Radia Zet, że Polacy powinni „zrobić sobie rachunek sumienia i przyjąć program oszczędzania”. Zdradziła przy tym, że sama zmniejszyła temperaturę w domu do 17 st. C. w przestrzeniach wspólnych i do 19 st. C. w pomieszczeniach „bardziej użytkowanych”. Dodała, że niższa temperatura jest zdrowa dla organizmu.

Jaka jest temperatura w sejmie?

Ciężko stwierdzić, czy Polacy wzięli sobie apel minister do serca, ale wiemy, że politycy niekoniecznie. Dowodem jest najnowsze nagranie posłanki Koalicji Obywatelskiej, Klaudii Jachiry, które opublikowała na swoim Instagramie. Polityk pokazała, że kaloryfery w budynku parlamentu są „odkręcone na full”, a temperatura wewnątrz wynosi 25 st. C. Na koniec nagrania jedna z osób ironicznie zaproponowała, że aby w Sejmie zrobiło się chłodniej, należałoby… włączyć klimatyzację.

Reakcje internautów

Krótkie nagranie Jachiry błyskawicznie odbiło się w sieci głośnym echem. Zdecydowana większość internautów stanęła po stronie posłanki KO.

Brawo!

Klaudia super robota

Rząd się ogrzeje

Demaskujcie PiS gdzie się da

Banda złodziei. A my musimy oszczędzać już na wszystkim. ***** ***

– czytamy.

Ktoś kiedyś powiedział mądre słowa: „chcesz zmienić świat, zacznij od siebie”. Może pasowałoby zacytować je w Sejmie? Pytanie tylko, czy coś by to dało…

Źródła: www.o2.pl