Polskie szkolnictwo co jakiś czas przechodzi pewne, mniejsze lub większe, zmiany. Dla przykładu, jeszcze kilka lat temu uczniowie chodzili do gimnazjum, dziś gimnazjów już nie ma. Jest za to osiem lat nauki w szkole podstawowej. Zmianie ulega także program nauczania. Bartosz Jędrzejak z „Dzień Dobry TVN” pokazał zadania domowe z podręcznika do ósmej klasy. Trudna praca domowa uczniów podstawówki przeszła jego najśmielsze oczekiwania. „To nie szkoła podstawowa, a k***a doktorat” – mówi.

Rodzice pomagają uczniom w pracach domowych

Odrabianie pracy domowej, której celem jest opanowanie i utrwalenie danego materiału, jest szkolnym obowiązkiem ucznia. Czasami z pomocą przychodzą tutaj rodzice, którzy pomagają w rozwiązywaniu zadań swoim pociechom. Sęk w tym, że niektóre zagadnienia są sformułowane w niejasny sposób i nawet dorośli nie wiedzą, jak je interpretować. Bywa również tak, że zadania są specyficzne, wyjątkowo trudne lub wymagają bardzo złożonej wiedzy.

Jedną z takich prac domowych udostępnił na swoim profilu na Instagramie dziennikarz i prezenter telewizyjny Bartek Jędrzejak. Widzowie znają 45-latka z „Dzień Dobry TVN”. Obecnie uważany jest on za jednego z najbardziej lubianych prezenterów pogody w Polsce.

Trudna praca domowa uczniów podstawówki

Bartek Jędrzejak pomagał 14-latkowi w odrabianiu pracy domowej i delikatnie mówiąc był zaskoczony tym, czego wymaga się od uczniów ósmej klasy. Treść zadań, które wbiły dziennikarza w fotel, skłoniła go do rozważań na temat edukacji w Polsce.

Uwaga. Hit! Odrabiamy zadanie domowe. Geografia, 8 klasa. To nie szkoła podstawowa a k**wa doktorat. Zadanie dotyczy Bliskiego Wschodu

– napisał na swoim InstaStory Bartek Jędrzejak.

Instagram

Aby bardziej wszystko zobrazować, Bartek Jędrzejak zacytował kilka poleceń:

  • Omów znaczenie warunków przyrodniczych i czynników społeczno-kulturalnych w tworzeniu nowoczesnej gospodarki Japonii.
  • Porównaj zasoby ropy naftowej na świecie i Bliskim Wschodzie.
  • Źródła konfliktów zbrojnych i terroryzmu na Bliskim Wschodzie.
Trudna praca domowa uczniów podstawówki
Instagram

Kończąc prezenter pogody oznajmił, że współczuje rodzicom, którzy codziennie pomagają swoim dzieciom w pracach domowych i mierzą się z takimi trudnościami.

I to przykładowe pytania zadania domowego z geografii dla 14-latka z ósmej klasy. F**k. Czy polska szkoła oszalała? Rodzice, turbo współczuję!

– podsumował dziennikarz.

Źródła: www.instagram.com